Co dalšího jsem sepsala...

21. září 2012 v 11:59 | Lea |  Jiná tvorba
Tahle rubrika shrnuje další tvorbu, kterou jsem spáchala, a zároveň nesouvisí přímo se Snoubením tmou. Tedy až na dvě výjimky, které se týkají jeho dvou pokračování. Jelikož se mi líp píšou texty dlouhé, vyžadující dlouhodobé soustředění na postavy i prostředí, stíhám už povětšinou jen kratší povídky. Povídky nebo ukázky zobrazíte kliknutím na červený název (pokud to nic nedělá, ukázka k tomu není :) ) Co jsem tedy stvořila?


Povídky

Zombie povídka o jedné vesničce na kraji světa, kde zlo bylo vytlučeno zlem a to zase dalším. Rok jsem ji po sobě nečetla - když není chuť, těžko něco zvelebit - za újmu na psychice či čtenářském libidu tedy neručím :)

Povídka, která bude povědomá každému, kdo četl knihu Stephena Kinga - O psaní, memoáry o řemesle. Ta kniha má v sobě hodně, není jen poutavou biografií krále hororu, ale svým způsobem čtenáři taky dost dovoluje nahlédnout pod pokličku spisovatelského řemesla. V jedné kapitole King vyzývá čtenáře s ambicemi věnovat se psaní k sepsání povídky na dané téma. Tématem je domácí násilí, ale pozor! Obětmi jsou tu muži. King načrtl mlhavě postavy, jejich minulost a jakýsi pocit déja vú, který se musí příběhem mihnout. Zdárně dokončené povídky pak dokonce slíbil pročíst, pokud mu je autoři zašlou. No... česky si to, frajer, asi nedá :) Povídku jsem taky přes rok nečetla a editaci si určitě žádá.

Poprvý
Povídka je ve výstavbě a plánuju si poslat do soutěže. Jedná se o kratičkou, nespisovnou urban fantasy s poněkud jednodušší hrdinkou. Žádná romantika, jen syrový děj zasazený v prostředí upírských krevních bank :) Námět vznikl v okamžiku, kdy už moje hlava nenašla jinou cestu, kam všechnu tu něhu ve vlastní tvorbě vyventilovat :) Pokud ti připadá, že vypadá název povídky divně, je to proto, že mám mezery v korektním psaní nespisovných slov. Poprví / Poprvý ? Pokud máš ty v tomhle oboru například diplom, nechám se ráda poučit!

Inferno
Pracovní název povídky o tom, kam až musí člověka život dohnat, aby pochopil jeho smysl a z nezdarů přestal obviňovat minulost. Ve vášnivé výstavbě :)

Mezilidské vztahy
"Humorná cesta jedné české au-pair za ideálem mužství. Ve které zemi takoví rostou?" :)
Tohle bude dlouhodobá výstavba. Múza trochu poodešla.

Probuď se
"Šíleně klišoidní nahlédnutí do hlavy jednoho blázna." Ale co naděláš, když se to dere ven?
Dopsaná, nejméně dva roky nečtená. Proklik domám později.

Nemilostný trojúhelník
"Obětovali byste přátelství, kdyby to byla jediná cesta, jak nejlepšího přítele ochránit?"
Rozepsaná povídka či novelka, záleží, kam až se otevřou brány představivosti.

Knížky... nebo pokusy o ně

Bez názvu :)
Rukopis, ke kterému se vracím v prudkých nárazech a zatmění mysli.
Jak si poradí Judit, dívka, která nikdy neslezla z podpatků, na vesnici, kam se musela dočasně přestěhovat. A co ji donutilo nechat luxus za sebou a žít s lidmi, kteří považují zlatou kartu velmi pravděpodobně za novodobou vymoženost hráčů pokeru? Děvčata, Lanczová hadr :)
Dokončím to? Kdo ví. Od múz se sice olizovat nenechám, ale když ani nezaskočí na kafe, těžko v příběhu pokračovat. Ačkoliv... přepadla mě už několikrát, takže šance tu je.

Snoubení měsícem
Je volným, ale vcelku úzce souvisejícím pokračováním Snoubení tmou. Vlkodlaci se zlobí. Vampýři pořádají krvavý taneček. A rodiče... jsou prostě rodiče.
Rukopis je kompletní, v prvotní neuhlazené formě, a vyžádá si ještě alespoň deset čtení a úprav.

Snoubení věčností
O čem třetí, a definitivně poslední, díl je? To by byl hned od začátku jeden velký spoiler :) Snad jen... "Jak dovést ke zdárnému konci jedno netradiční soužití. Je vůbec naděje?"
Pracuje se na tom pilně. Vedu si autorský deník, aneb kolikpak ti toho přibylo dneska? Pod 200 slov denně nejdu, ale snažím se držet na 500.Pokračování... někdy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama