Sonda do duše... a hloub

2. června 2013 v 20:48 | Lea |  Recenze knih


Opět jedna nepříliš recenzní recenze. Po delší odmlce, již mám samozřejmě na koho svést, jsem se rozhodla zmínit pár knížek, které mě oslovily a které mají společnou jednu zásadní věc. Smrt. Každá z hrdinek dojde až na pomyslný okraj sebe sama ve svém zpackaném životě. Nečekejte děj od první stránky do konce napěchovaný akcí.Jsou to příběhy, kde nejvíc pohybu vpřed probíhá mezi neurony. V hlavě.





Chvíle před koncem



Lauren Oliver













Známe je všichni. Jsou ty nejlíp oblékané, s dokonalým make-upem, pěstěnými nehtíky a jedovatým úsměvem. Každá střední tu kastu náctiletých bohyní má. Nechávají za sebou závist, přetvářku a zlomenou hrdost slabších. Někdy je to až smrt, co dokáže takovým lidem nastavit nemilosrdné zrcadlo pravdy.




Jako v pavučině


Cat Clarke













Alkohol, sex, rebelie, a každý další den tatáž deprese z vlastní bezvýznamnosti. Někdy zjistíte, že máte míň než to holé nic, se kterým jste se smiřovali. Co potom? Například Grace si sáhne na život. Umřít ale někdy není tak snadné.




Jestli zůstanu

Gayle Forman














Může se to stát na úplně obyčejné cestě autem. Měli jste rodinu, kluka, sen o konzervatoři. To první je jako lusknutím prstu pryč. Kariéra cellistky nejistá. A ten kluk? Možná nedokáže zaplnit celou díru po vaší ztrátě, pokud se rozhodnete zůstat.


Po kliknutí na název se dostanete na stránku s oficiální anotací a hodnocením dané knížky :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama