Listopad 2013

Zlodějka knih

18. listopadu 2013 v 7:07 | Lea |  Recenze knih


Název: Zlodějka knih

Originál: The Book Thief

Autor: Marcus Zusak

Počet stran: 528

Nakladatelství: Argo

Vydáno v ČR: 2009

"Literární" soutěž hledá novou E L JAMES

13. listopadu 2013 v 17:17 | Lea |  Moje články
"Nakladatelství XYZ, s. r. o., vyhlašuje literární soutěž o nejlepší původní českou povídku inspirovanou Fifty Shades.
Deset nejlepších povídek se dočká vydání v povídkové antologii a první tři navíc získají finanční odměnu.
A kdo ví, třeba se některé náměty rozrostou až do podoby románu, nebo dokonce nové trilogie a jejich autor se stane hvězdou literárního nebe…"Wishlist No. 2

12. listopadu 2013 v 21:21 | Lea |  Moje články
Zdravím podruhé z rubriky "My wishlist", jejíž záměr je jednoduchý. Postupně představovat knihy, které potřebuju přečíst, předtím než umřu. Nebo než seknu se čtením. Tahle dvě jubilea vyjdou dost pravděpodobně na stejné datum :)BÍLÝ KŮŇ

ALEX ADAMS


Někdy považujeme život za nudnou samozřejmost. A jindy nechceme nic než přežít....
Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině - po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál.
A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství.
Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje
postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo.
Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu - nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou…DOPORUČENÉ STRÁNKY

6. listopadu 2013 v 22:34 | Lea |  SB, weby - aneb kam dál?

Kromě webů, se kterými se přátelím, bych taky ráda uvedla odkazy na další zajímavé stránky. Jedná se o weby s tématikou, která je mi blízká a také úzce souvisí se zaměřením mého blogu. Opět, jak jsme zvyklí, bližší informace o tématech jednotlivých odkazů, se objeví po najetí kurzoru na daný banner.


Značkové oblečení - outlet - na Brokas.cz

Ani recenze, ani komentář...

4. listopadu 2013 v 15:15 | Lea |  Minirecenze

Protože zajímavých knih je opravdu velká spousta, rozhodla jsem se přidat další novou rubriku - v sekci recenze. Zde budou postupně přibývat takzvané "minirecenze", což jsou vlastně obsáhleji zpracované názory na díla, která člověk nedokáže odbýt pár větami, a zároveň se nechce vrhat ani na recenzi v celém jejím rozsahu. Váhavý čtenář tak získá užitečný názor na větší množství knížek v úsporné formě. Ruku na srdce: Nemít ponětí, co chceš právě číst, a muset se prokousávat takovými dvaceti á čtyřkovými články, to mohl být člověk už klidně v půlce třetí kapitoly své knihy s velkým K. A nakonec si možná stejně nevybere.Takže pojďme do toho. Svěží přehledy knih, které bych doporučila (a komu), již brzy na vašich monitorech.

Wishlist No.1

3. listopadu 2013 v 12:12 | Lea |  Moje články

První várka knížek, bez kterých se neobejdu. Jak už to bývá, nejmíň z dobré poloviny budu nakonec zklamaná, ale co. Přečíst si je prostě musím! Jestli nějakou z nich znáš, klidně se poděl o názor. Anebo mi doporuč jinou, která by mi neměla ujít ;) Další informace o knížce najdeš, když klikneš na obálku vybraného titulu.NICEVILLE

CARSTEN STROUD

Napínavý, temný román bestsellerového autora si rázem získal obrovský čtenářský úspěch. A není divu, neboť tento mysteriózní thriller je pojatý úplně nově. Nevysvětlitelným zmizením chlapce z města Niceville začíná podivná série událostí spjatých s temným tajemstvím, které doutná pod pokojným vzezřením města. Pátrání vede bývalý příslušník speciálních sil Nick Kavanaugh a v hrůzné noční můře je i s manželkou Kate zatažen do temného světa mezi životem a smrtí. Setkávají se s prastarou nenávistnou silou, temnější a starší, než je horský les obklopující její zdroj: tři sta metrů hlubokou jámu na skalním útesu, zvanou Kráterové jezero.
Knížky, které nutně, ale opravdu nutně potřebuju číst!

2. listopadu 2013 v 19:19 | Lea |  Moje články

Zdravím z podrubriky Wishlist. Určitě to taky znáš. Čteš a čteš, ale ten literární průsmysl ti nedá šanci získat náskok! Prostě pořád chrlí další a další zajímavé knížky, přestože tobě jich hromada doma nepřečtená zapadá prachem a další velehory papíru čekají, až si pro ně zajdeš do knihovny. Nedá se nic dělat. My knihomolové potřebujeme každý měsíc státní svátek, který by patřil jen a jen čtení. Jo, a taky státní dotace na další neodkladné plenění regálů knihkupectví...

Tak si aspoň postupně pojďme dělat přehled toho, co nutně musíme dostat do tlapek, než se nám to pod zuřivým nátlakem novinek ztratí.


SPŘÁTELENÉ BLOGY A STRÁNKY

1. listopadu 2013 v 22:22 | Lea |  SB, weby - aneb kam dál?
Vítej v rubrice věnované dalším stránkám, které navštěvuju nebo mi stály za to, šířit se o nich dál :) Najetím myši na daný banner se zobrazí bližší informace o zaměření stránky. Kliknutím pak (samozřejmě) přejdeš přímo na dotyčný web. Tak jen směle dál! ;)
Pokud se chceš taky spřátelit, napiš mi sem do komentářů, a já se na tvých stránkách porozhlédnu. Pokud se mi budou líbit, dám ti vědět. Připrav si vlastní banner, nebo se o něj můžu pokusit sama :)Navštivte webové stránky Hospody u Foxe a stavte se na pivko v Hronově.