Prosinec 2013

Dostala jsem Doriana Graye

29. prosince 2013 v 19:19 | Lea |  Moje články

Dostala jsem Doriana Graye. Tedy nedostala jsem ho zbraní, ani zbraní ženskou (ačkoliv to může být snem mnohých, poté co se objevila poslední filmová alternace s Benem Barnesem). A nedostala jsem ho ani za mříže. Dorian se ke mně dostal nečekán a na poslední chvíli.
Není větší srandy, než lovit dárky 23. prosince ve velkém městě. Obzvlášť když je vás víc a každý má jiná kritéria, co všechno potřebuje v obchodním domě najít. Nakonec tu bylo jedno centrum, kde se kromě metrosexuálů, kutilů a vyznavačů mastné stravy vyžije i průměrný knihomol. A není nic krásnějšího, než když ten, s kým nakupujete, už nemá jeden poslední dárek, a ten dárek má být určený vám. Se mnou to mají lidi lehké. Aspoň pokud si vzpomenou, co dělám nejčastěji. (A opět mě překvapilo, že se vůbec někdo dostal při obdarovávání mé osoby do úzkých.) Nakonec mě stačilo jen vypustit do knihkupectví, v němž jsem samozřejmě už tentýž den strávila nejmíň hodinu a všechny regály měla prošmejděné.

Než jsem tě poznala

10. prosince 2013 v 1:01 | Lea |  Recenze knih

Název: Než jsem tě poznala

Originál: Me before you

Autor: Jojo Moyes

Počet stran: 408

Nakladatelství: Ikar

Vydáno v ČR: 2013
O čem to je?


Dojemný bestseller, který snad neunikl aspoň letmé pozornosti nikoho, kdo se ve světě knížek pohybuje. Zápletka kdovíjak komplikovaná není. Louisa Clarková přijde o práci v jednom anglickém maloměstečku, kde je o jakékoliv zaměstnání nouze. William Traynor přijde ještě o víc. O veškerou chuť dál žít, například. Nouze svádí výstřední bývalou servírku a nepřístupného kvadruplegika dohromady, aby dopřál oběma z nich druhou šanci na život. Začíná boj o čas, protože zámožný třicátník Will už se rozhodl zemřít...