ANDĚL SMRTI 1: Probuzení

19. března 2014 v 22:22 | Lea |  Moje články

Je to chvíli, co jsem na stránkách deti-noci.cz narazila na ukázku ke knížce, která mě jako první zaujala svou obálkou. Ukázalo se, že jde o první díl fantasy série od mladé české autorky Zuzany Janovské. Zde je anotace:

"Za ledového úplňku narodí se dítě a její andělský soucit a smrtí naplněná duše probudí se v městě křídel."

Po tragické autonehodě se devatenáctiletá Ann probouzí v nemocnici. Dozvídá se, že její matka je mrtvá a o na by se měla sama starat o své dvě sestry, které ji za smrt viní. Následující rozhodnutí ji dovedou až do odlehlého městečka, díky němuž má možnost vzdát se předem naplánované budoucnosti, kterou jí určili prarodiče. Převzít rodinné řemeslo. Lovit.

Po několika nočních můrách se pokouší zachránit vlastní dům i neznámou ženu, ale ne vše je vždy takové, jak se zdá. Zjišťuje, že i město Mira má svá tajemství, která pečlivě střeží. Je plné toho, co na světě nejvíc nenávidí, nadpřirozena, a tamní obyvatelé si myslí, že ona je klíčem k rovnováze. Donutí ji tak opět čelit snům, které se mění v katastrofální realitu, a odhalují tak její smrtí obklopené tajemství. Nezbývá jí nic jiného, než zjistit, proč je tak moc jiná - patří k dobru, nebo je samotnou dcerou pekla?Nová autorka vydala knihu samonákladem, to znamená, že oslovila vydavatele s tím, že si veškeré náklady na vydání svého rukopisu zaplatí sama. Někdo je k tomuto druhu uvedení knihy na trh skeptický. Není to úplně scestné tvrzení - dnes totiž může vydat publikaci úplně každý a podle toho se rozchází i úroveň takhle vydaných knížek. Když se to ale vezme kolem a kolem, nejeden neznámý autor prorazil díky vlastním finančním prostředkům s dílem, které všichni nakladatelé odmítli, a vyhrál. Mně osobně se styl této konkrétní autorky víceméně zalíbil. Je vidět, že příběh není sešitý horkou jehlou a Zuzka má už něco napsáno. Co mě trochu odrazuje, je absolutně profláknutý název, ale uvidíme, co nového vnese do oblíbeného tématu andělů. Za mě tedy ano, a chystám se knížku objednat.

Zaujal Anděl smrti i vás? Níže je pár užitečných odkazů.

Anděl smrti 1: Probuzení
Janovská, Zuzana
Počet stran: 244
Cena: 239 Kč
Objednávky: Zde a zde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama