Kolik zemí, tolik obálek

27. dubna 2014 v 20:20 | Lea |  Moje články

Při psaní recenze na knihu Démonolog mě tohle napadlo. Potřebovala jsem najít fotku české obálky, a Google mi jako bonus předložil taky přebaly z jiných zemí. Některé jsou nádherné a mně osobně přijde škoda, že zrovna to naše vydání Jota oblékla do celkem nudného kabátu. Na druhou stranu, vkus je jedna z těch nenapravitelně subjektivních věcí, takže teď už je to jen na vás. Nezáleží, jestli jste knihu přečetli nebo ne. Pokud ano, zřejmě to bude jen mít s volbou co dočinění. Která obálka se líbí nejvíc vám? Která příběh nejlíp vystihuje? Zahlasujte v anketě anebo se klidně vyjádřete sáhodlouhým komentářem. Děkuji za obojí.


Anotace:


Profesor David Ullman patří k předním světovým autoritám v oboru literatury zabývající se démony, specializuje se na klasickou poemu Johna Miltona Ztracený ráj. Přitom je ateista a ke svému oboru přistupuje pouze jako k výplodu lidské představivosti.
Když do jeho pracovny přijde záhadná Hubená žena, vyzve ho k cestě do Benátek a dosvědčení existence "jevu", odmítne ji. Žena mu nicméně zanechá na stole letenky a benátskou adresu. Večer Davidovi oznámí jeho manželka, že od něj odchází. David se impulzivně rozhodne využít příležitosti a vzít svou dvanáctiletou dceru do Benátek. Dceru v poslední době sužují stejné záchvaty melancholie, jaké dlouhodobě trápí i Davida.

Ale cesta do Benátek má nečekané následky. Nejprve se David na poskytnuté adrese setká se zcela jasně choromyslným mužem připoutaným k židli. Ale nemohl by být posedlý? Pak ale muž promluví hlasem Davidova zemřelého otce, přičemž opakuje poslední slova, která před smrtí pronesl k svému synovi. Slova, po nichž zůstaly jizvy v duši.
David chce co nejdřív opustit Benátky a spěchá zpátky do hotelu, kde najde svou dceru Tess, jak stojí na okraji střechy nad vodami kanálu. Než spadne dolů, stačí vyslovit poslední prosbu: Najdi mě.

Následuje nepředstavitelná proměna Davida Ullmana ze skeptika na přesvědčeného věřícího. V úděsném pátrání pod vedením symbolů a hádanek ze stránek Ztraceného ráje musí David Ullman sledovat démona, který se zmocnil jeho dcery, a zjistit jeho jméno.
Jestli se mu to nepodaří, ztratí Tess navždy.
OBÁLKY:


1.


2.


3.


4.

5.


6.


7.

8.Tak která? :) Recenzi na knížku najdete ZDE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Infinity Infinity | Web | 27. dubna 2014 v 21:01 | Reagovat

U mě rozhodně vyhrála obálka číslo 5. :-)

2 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 22:13 | Reagovat

[1]: Musí říct, že mně osobně se těžko vybíralo. Čtyřka je taková konzumní, ale má svou atmosféru. Dvojka a sedmička jsou svým způsobem taky zajímavě laděné pro daný žánr. Číslo tři se hodí k tématu, ale imho slibuje čtenáři víc, než je konkrétně tahle knížka schopná čtenářovi dát. Pokud jde o mě, pětku bych asi na pultech přehlédla, což ale neznamená, že by mi vyloženě nevyhovovala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama