Susan Thomas - Češka, která to dokázala

4. prosince 2014 v 21:12 | Lea |  Moje články

Před časem jsem zde oznámila, že se budu věnovat knihám, které to nemají na literárním poli lehké. Českým prvotinám. Jedna taková vloni vyšla v nakladatelství Alfa-Omega a zdá se, že zůstává nedoceněná. Protože když jsem o ní dodnes nevěděla já, věřte, že unikla opravdu obrovské spoustě lidí. Nebo je to možná tou pěknou, ale žánr popírající obálkou. Tak jo, už to prozradím. Jedná se o další pokus o upířinu od mladé české autorky Zuzany Tomáškové píšící pod (možná trochu tuctovým, ale přiléhavým) pseudonymem Susan Thomas. Doby, kdy anglické jméno prodávalo líp, prý odplouvají, ale já osobně se s takovým autorovým rozhodnutím dokážu smířit. A nyní Vám představuji: Nenávidím a miluji


Oficiální anotace:

"New York. Město, které nikdy nespí. Místo, kde někteří nikdy nesní. A právě ty osmnáctiletá Alyson hledá. Je totiž Lovkyně. Přes den se potýká s trably normální středoškolačky, ale v noci tajně pátrá po krvežíznivých. Alyson se Lovkyní nenarodila. Její přeměnu nastartovalo kousnutí od upíra v den, kdy mocná upíří kráska Marion vyvraždila její rodinu. A Alyson si přísahala, že se jí pomstí."

Anotace nakladatele:

Román Nenávidím a miluji je prvotinou mladé autorky, která publikuje pod pseudonymem. Sama je nadšenou čtenářkou děl fantasy, sci-fi, historických a romantických příběhů. I proto má její román stejné atributy. Kniha zachycuje napínavý příběh, jehož hlavní postavou je dívka, která se ve dne potýká s trably normální středoškolačky, v noci se však stává Lovkyní upírů a pátrá po krvežíznivých. Kniha je plná překvapivých zápletek a střetů "našeho" světa se světem upírů a přináší celou plejádu napínavých a romantických situací i vnitřních zmatků. Složité zápletky vtáhnou již od začátku čtenáře plně do děje.
Formát A5, pevná vazba V8, 300 stran, barevná laminovaná obálka, ilustrace Barbory Bednárové, modelka Katarína Kučerová. Rok vydání 2013.


Pár slov o autorce:

Mladá autorka, píšící pod pseudonymem, studuje na univerzitě a je celoživotní nadšenou čtenářkou fantasy, sci-fi, historických a romantických příběhů. Má nekonečný seznam knih, které by chtěla přečíst, a míst, která by chtěla navštívit. Ráda popíjí nápoje plné kofeinu, i když ví, že je to nezdravé. Miluje dlouhé procházky, povídání si s přáteli a snivé lenošení.Názory:

Názory na knihu Nenávidím a miluji jsou kupodivu velmi jednotné. Příběh i autorčin styl se zalíbily, jak už to bývá, když si první PR autor vyprosí u svých přátel. Já ale nikoho hanět nechci. Recenze z různých zdrojů zní příliš slibně na to, aby to byla jen kampaň unáhleného braku. Kdo ví. Třeba tu máme novou Lucy Adams nebo Abigail Gibbs. A nebo lepší. Koneckonců proč ne? Předpojatost tentokrát nechávám stranou. Já tak nějak knihu raději nejdřív čtu, než začnu litovat stromy.

Pár recenzí a článků:

Recenze od Laurdes /laurdes.cz/Jen jediná věc na závěr: WTF? Vydá už některá česká autorka YA knihu o upírech, aniž by tomu předcházel "twilightový" syndrom snu, který jim nedal spát a museli ho nutně sepsat? Třeba jednou...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama