Červenec 2015

Recenze knihy Caligo

27. července 2015 v 15:15 | Lea |  Recenze knih
Recenzi vkládám se svolením šéfredaktorky Dětí noci, pro které byla sepsaná.

Název: Caligo (e-kniha)

Originál: Caligo


Počet stran: 150

Nakladatelství: Miloki

Rok vydání v ČR: 2014Recenze:
Daniel je jedním z pasažérů letadla s cílem v Murmansku. Všechno se ale v okamžiku mění, právě když na toaletě prožívá své první silné vidění. Probouzí se v blátě; vyvržený z letadla, se kterým se pilotovi nějakou záhadou podařilo nouzově přistát. Jako by to nestačilo, je on i zbytek posádky neznámo kde - zkrátka kdesi na neobydlených pláních severního Ruska.


Recenze knihy Na co Alice zapomněla

27. července 2015 v 10:41 | Lea |  Recenze knih

Originál:
What Alice forgot

Autor:
Liane Moriarty

Počet stran: 432

Nakladatelství:
Ikar

Rok vydání v ČR:
2015

Anotace:
Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti - ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?

Recenze:
Každému se to někdy stane. Otevře knihu bez zvláštního očekávání, a ona mu už po první stránce padne jako jedna vhodně tvarovaná část těla na nádobu určenou k vaření. A to ani nemusí být žádný hlubokomyslný skvost. Objevila se prostě ve vašich rukách ve správný čas. Tak přesně taková může být pro někoho Alice, co na něco zapomněla. Na co? Na dost zlomových deset let svého života.