Sedm let přešlapů aneb vážně mi vydali knížku?

11. října 2016 v 16:12 | Lea |  SNOUBENÍ TMOU
Kdo nikdy nezatoužil vydat v životě alespoň jednu knihu? Jednu upomínku, která už bude navěky potvrzovat, že jste tady byli, i kdyby se ten titul kdovíjak neproslavil. A co teprve, kdyby to vyšlo a zároveň i vyšlo! Takový bestseller Vám v našich luzích a hájích sice doživotní rentu neobstará, ale aspoň snad dostanete "odškodné" za ty litry propitých čajů, kávy, prosezených židlí a třeba zbude i na nové dioptrické brýle. Já bych brala všechno. Teda možná bez těch židlí.


Více o té mé knížce se můžete dozvědět třeba na jejím profilu na ČBDB.

Jak k tomu mohlo dojít?

Ale už k věci. Může to být tak sedm osm let, kdy jsem dostala nápad. Nebo jsem si spíš vzpomněla, že jsem kdysi měla cosi rozepsaného, než to modrá smrt vzala se vším ostatním do propadliště dějin. (Milí ajťáci, vím přesně, co teď chcete říct, ale já o tom v té době neměla ani páru, a tak se prostě nic z toho, co nebylo na disketě - fakt! - nedochovalo.) Začala jsem psát ve dne, po nocích i mezi tím. Byla jsem nervózní, když muselo jít psaní stranou. Byla jsem roztržitá, když chtěl někdo použít můj počítač a trvalo mu to. Byla jsem tak šíleně zabraná do úkolu, který jsem ze začátku ani nevěřila, že dokončím (jako všechno), že jsem odpojovala i počítač od internetu a nosila si ho do pokojíčku, abych měla klid. Po osmi měsících, bylo to v jeden hezký srpnový podvečer, dopsaly moje prsty poslední slovo.

Knížka je zatím k dostání na Palmknihách, Alze.cz a Alze.sk


Tak co dál s tím rukopisem?

Co tak asi udělá hrdý autor prvního románu, když jeho eufórie trochu klesne... Pošle ho nakladateli (nebo aspoň čtyřem), aby si vybral nejlepší nabídku. Ano, i na mě velká nakladatelství celé ty roky čekala :) Tehdy jsem snad nedostala odpověď vůbec žádnou. Tak jsem začala googlit rady, jak to s těmi nakladateli provést, aby si mě všimli. No a oni si mě všimli! A napsali, že se jim bohužel moje knížka zrovna teď nehodí. Kdyby radši řekli, že tohle opravdu vydat nechci. Ještě ne.

Šťastný konec? Uvidíme

Všechno má svůj čas, a jak už jsem psala v předchozím článku, jsem ráda (a Vy taky buďte), že Vás nakladatelé odmítají. Máte totiž jedinečnou možnost začít se dívat na svůj vymazlený rukopis konečně kriticky a vydat ho až ve chvíli, kdy se za něj, ani když ho vezmete do ruky po letech, nebudete stydět. Držím pěsti. Mně to vyšlo, když jsem se přestala honit za úspěchem a nechala rukopis pěkně všem ležet na očích.

Úplně malilinké nenápadné PR na konec:


Žánr:
YA fantasy, paranormal romance, pro ženy a dívky

Pro koho:
Pro všechny, komu se líbí série jako Vampýrská akademie, Stmívání, Mercedes Thompson, Bratrstvo černé dýky, Navždy, Andělé a podobné.

Počet stran:
296


Anotace:
Není výjimečná. O nějakém zvláštním daru se dá pochybovat. A rozhodně nehrozí, že jako jediná zachrání svět. Což je dost mizerná kombinace pro začátek obrovského temného dobrodružství. Na druhou stranu, nestačí, že jsou snad v nepořádku všichni kolem ní?
"Každý se snaží vdechnout svým příběhům život. Mně o to nejde. Já to jen potřebuju někomu říct. Být vypravěčem nutně neznamená dožít se konce. Některé věci tě změní. Jiné tě zabijou. Někdy v tom není žádný rozdíl.
Jsem Claire Elliotová. A takhle nějak se to tehdy stalo."

Nová fantasy kniha z prostředí současného Londýna. Světa, kde nemůžete věřit nikomu a nikdy. Co když Vám ale nakonec nic jiného nezbývá?
Knížku si můžete stáhnout zde, zde a tu. A to jen za 50 Kč (1,91 Eur). Dále už i na Martinusu, Digiportu, ABZ knihách, O2 Active a dalších.
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. října 2016 v 16:27 | Reagovat

Moc moc gratuluji! :-)

2 snoubenitmou snoubenitmou | 11. října 2016 v 20:09 | Reagovat

[1]: Děkuji! Za spisovatelku se ještě nepovažuju, ale je to malý krůček ke splněným snům :-)

3 Vasek Vasek | Web | 13. října 2016 v 15:17 | Reagovat

Tak jak tě tedy oslovili? :D Nebo jak jsi to nakonec dostala to nakladatelství

4 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | 13. října 2016 v 19:33 | Reagovat

[3]: Oslovili mě sami na základě kapitol uveřejněných na portálu Bez hranic :-)

5 taborovky taborovky | 18. prosince 2017 v 11:08 | Reagovat

Moc gratuluji

6 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | 26. prosince 2017 v 14:48 | Reagovat

[5]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama