Listopad 2016

Rozhovor o knize Snoubení tmou

30. listopadu 2016 v 22:47 | Lea |  SNOUBENÍ TMOU
Znáte projekt Podporujeme (začínající) české autory? Pokud ne, je na čase to změnit. Je to totiž moc zajímavý a užitečný nápad. Zdejší redaktorky recenzují a zviditelňují knihy českých autorů, a to i těch zatím zcela neznámých! Určitě se na stránky podívejte. Najde se tam něco pro každého.
A v rámci tohoto projektu vyšel i můj rozhovor o psaní, čtení a samozřejmě o mé vydané knize Snoubení tmou. Otázky šly docela do hloubky duše pisálka, což je dobře, protože byly originální a na míru knize i recenzi, která zde také vyšla.
Pokud vás tedy zajímá špetka ze zákulisí psaní a důvody, proč jsem se rozhodla psát tak nebo onak, určitě si rozhovor přečtěte. K dispozici je i druhý článek. Tam se dozvíte, jaké knihy mě při psaní ovlivnily, jaké doporučím a jaké rozhodně ne. Více se dozvíte v odkazech :)

Rozhovor o knize Snoubení tmou


Knižní tipy autorky


Projekt "Knihy do dětských domovů" je zpátky

24. listopadu 2016 v 14:02 | Lea |  Moje články
Chcete aby letošní Vánoce nebyly jen o "povinnosti" každému něco dát? Aby byly výjimečné a plné hřejivých pocitů, že jste letos - třeba někdo i poprvé - udělali něco jinak? Tak udělejme společně dobrý skutek :) Česká bibliografická databáze (Cbdb.cz) se po úspěchu projektu uspořádanému k příležitosti předávání vysvědčení vrací s další možností obdarovat potřebné.


Opět můžete koupit libovolnou knihu ze seznamu, který vznikl z přání dětí z dětských domovů. Uděláte jim tak hezčí Vánoce způsobem, který skrývá víc než jen dárek. Je skvělé, kolik dětí si přeje k Vánocům knihu! Zapojte se také do projektu a vykouzlete úsměv na tváři dítek koupí knížky podle vašich možností. Nejlevnější smích pořídíte u partnerů projektu za méně než 100 Kč :) Já už mám nakoupeno. A co vy?

Jen jedno upozornění na závěr: Neuvažujte o tom dlouho. Naposledy byly knihy rozebrané mezi dárce během 2 hodin! Nyní je knih sice víc a je před Vánoci, přesto je tímto tempem myslím jasné, že do 15. prosince žádný titul nezbyde.

Navštívit projekt >>Změna designu

21. listopadu 2016 v 19:30 | Lea |  Moje články
Protože design blogu je už zastaralý a Snoubení tmou navíc dostalo svou knižní podobu, rozhodla jsem se změnit vzhled stránek v podobném duchu. Tímto se proto omlouvám, pokud v následujících dnech nebude něco fungovat tak, jak má. Nedá se nic dělat, změna vzhledu je vždycky trochu o zkoušení a vychytávání nedostatků. Pevně ale doufám, že s novým vzhledem budete spokojeni. A já snad taky :)

České autorky, které laškovaly s upíry

17. listopadu 2016 v 21:50 | Lea |  Moje články
- aktualizováno -

Největší boom upířích románů máme asi za sebou. Mezitím přicházeli do kurzu andělé, čarodějky, dystopie a erotika. Ale protože je pro mě toto téma opět aktuální, rozhodla jsem se ohlédnout za tím, jak přispěla česká literární scéna k tomuto tématu svým dílem. A že tu máme určitě autorky, o kterých se hojně mluvilo.

Například Karolina Limrová a její Dvě zrcadla. Jenny Nowak a Jiná rasa. Petra Neomillnerová se sérií Tina Salo. Upíří příběhy budou táhnout vždycky. Tahle prastará stvoření jsou stále opředená spoustou tajemství a nezodpovězených otázek. Určitě se nedostanu ke všem vydaným českým knihám o upírech. Ale kdybych opomněla nějakou, která by na seznamu podle vás neměla chybět, určitě mi to řekněte ;)

Zasoutěžte si o knihu Snoubení tmou!

2. listopadu 2016 v 21:22 | Lea |  SNOUBENÍ TMOU

Ano, je to tak. Dnes začíná soutěž o knihu Snoubení tmou, která vyšla teprve v říjnu. Pokud na ni tedy máte zálusk nebo jste zatím s její koupí vyčkávali, teď ji můžete získat zadarmo! Ve hře jsou dva e-booky a získat je není moc velká fuška. Stačí vyplnit formulář s pěti otázkami. Odpověď na každou z nich se dovíte v ukázce knihy, která je ke stažení u všech distributorů Snoubení tmou. Přidáte se i vy? :) Soutěžíme do 5.11.2016 do půlnoci.

Ukázka z knihy zde nebo zde

Přejít na soutěžní formulářPřeji všem hodně štěstí! A pokud se nezadaří, nevadí, uděláme ještě další soutěže.