Nové recenzní přírůstky prosinec-březen

6. dubna 2018 v 12:52 | Lea
Tak se mi zdá, že jsem zapomněla přidat nějaké ty nové recenze. A že se toho nakupilo! V posledních měsících jsem recenzovala knihy nejen pro Děti noci, ale vrátila jsem se i ke staré, dobré, milované ČBDB, která zažila mé začátky.

Hned jako první pro vás budu mít chuťovku, kterou jsem si opravdu užila. A není to jen proto, že jsem do té chvíle byla gamebooky nepolíbená. Alenčina noční můra v Říši divů je prostě skvělá a bude se líbit i čtenářům, kteří jsou ve čtení podobných roztodivností stejní amatéři jako já. Recenzi si už samozřejmě můžete přečíst na serveru, kde letos v únoru vyšla.


Těšit se můžete také na sborník hororových povídek českých a slovenských autorů Ve špatný čas na špatném místě. U nich mě překvapila celková kvalita zpracování, kde si tvůrci sborníku dali s výběrem autorů i jejich tvorby opravdu záležet. Recenze vyšla taktéž v únoru.

A kdo nebude mít povídek dost, může si přečíst, jak se mi líbil třetí díl povídkové antologie českých a slovenských královen fantasy Žena s drakem. Tématem této části je samozřejmě drak/dračice - hrdinka mi jsou tedy ženy něžné i silné, v nichž ale není radno probudit ohnivou náturu. Kdo chce vědět, jestli autorky zabodovaly u mě, nechť směle přejde na březnovou recenzi.

Jak jsem už psala, odběhla jsem si zarecenzovat i na mou prapůvodní recenzentskou základnu, Českou

bibliografickou databázi. Snad za to mohla olympiáda, že jsem se nechala zlákat knihou Hodnej kluk, v níž se řeší kromě hokeje především sex, vztahy a sex. No... na Blakeovi "žíši" asi jen tak nezapomenu :) Recenze vyšla v březnu.
Jako poslední zatím vyšla recenze na druhý díl Letopisů pozůstalých. Více než název série vám určitě řekne titul Falešný polibek, kniha, která prakticky den co den cupuje předsudky čtenářek nad věkovou hranicí Young-Adult literatury, že příběhy sedmnáctiletých princezen už pro ně prostě nejsou. Protože tohle se po třicítce vážně číst dá. Tedy pokud to před třetí dekádou sama můžu posoudit. Jak se mi líbil druhý díl Zrádné srdce se můžete dočíst už teď v recenzi na webu Dětí noci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama