Autor knižních obálek Andrej Nechaj

11. července 2018 v 13:13 | Lea |  Moje články
Jak už jste se mohli dočíst v úvodním článku Opomíjení hrdinové autoři knižních obálek, rozhodla jsem se posvítit si na jeden článek vzniku knihy, o který se tak úplně čtenářské publikum nezajímá. Na autory knižních obálek. A hned jako prvního jsem si zvolila Andreje Nechaje, protože to právě díky němu jsem se do tohoto tématu pustila. Respektive může za to Naslouchač od Petry Stehlíkové, kterému dal Andrej na první pohled poutavou tvář.

O Andrejovi vám toho mnoho říct nemohu. Profil na Facebooku sice naleznete, o příliš informací se s vámi ale nepodělí. Jedinou jistotou tak zůstává, že jeho grafických služeb využívá české nakladatelství Host. Představím vám pár jeho obálek, které jste už nejspíš někde zahlédli.

Naslouchač a Faja

Tady je to bez diskuze. Naslouchač je jedna z nejpovedenějších českých obálek za poslední dobu, alespoň podle mě. Proto jsem naopak s Fajou zažila mírné zklamání. Když si dáte obě knihy vedle sebe, Faja na mě působí trochu jako nezdařilá napodobenina obálky Naslouchače. Těžko to vyjádřet lépe. Styl samozřejmě zůstal zachován, což by v sériích nemělo být jinak, ale... zatímco Naslouchač osloví na první pohled, Faja svou obálkou (už kvůli podivnému názvu, který nečtenáři prvního dílu nic neřekne) příliš o svém obsahu nemluví. Pokud jste knihy nečetli, ale zaujaly vás, kliknutím na obálku se o vybrané knize dozvíte víc.Muž jménem Ove

Já si nemůžu pomoc, ale podle mě je česká obálka lepší než originál nebo anglické verze. Osobně mě zaujala na první pohled, což by měl účel obálky být.


Milénium, Peter May a další

Obálek by bylo samozřejmě dost a dost. Vybrala jsem tedy už jen pár těch nejznámějších, které jste určitě někde potkali.Tak to je pro dnešek vše. Do komentářů mi můžete napsat, jestli se sami zajímáte o autory obálek. Anebo napište jakýkoliv svůj názor. V přístím díle se podíváme na dalšího autora knižních obálek. Tentokrát ale jméno neprozradím, abyste si o něm náhodou nezjistili všechno předem ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barbaras Barbaras | 12. července 2018 v 9:03 | Reagovat

Je to zajímavé. Samotnou by mě asi nenapadlo vyhledávat si autora mých oblíbených obálek. Jak Město schodů tak série Naslouchač mě uchvátili obálkami. Je fajn dozvědět se, kdo za nimi stojí. 😉

2 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | 12. července 2018 v 13:56 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že to někomu trochu rozšíří obzory. Mě osobně začalo zajímat, kdo takové zajímavé obálky tvoří, až ve chvíli, kdy jsem musela podumat nad obálkou vlastní knihy. Takže chápu, že to čtenáře většinou ani nenapadne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama