Autorka knižních obálek Kateřina Bažantová

3. srpna 2018 v 8:59 | Lea |  Moje články
Taky jsem to nevěděla. Netušila jsem, že má ty úžasné, chaotické obálky na svědomí Kateřina Bažantová. Ačkoliv za sebou Kateřina ještě příliš ilustrací obálek nemá (nedělá samozřejmě jen obálka, a pokud, nejsou to jen ty české - už jen z toho důvodu, že žije v Paříži), na těch hotových je silně znát její rukopis. A mně se ten promyšlený chaos plný detailů prostě líbí. Na druhou stranu si říkám... neodvádí takové obálky lidi od skutečněného obsahu uvnitř? Já na ně třeba zírám celou věčnost a divím se, co jsem při předchozím pohledu přehlédla :) Můžete se podívat na její web. Doporučuji však spíše rovnou zhlédnout její umělecké portfolio.

Ben Aaronovitch - série Peter Grand

Je to čistě věc vkusu, ale co jen k tomu dodat? Za mě boží systematický chaos.


Sergen Lukjaněnko - série Hlídka

Kdo by neznal tuto kultovní fantasy sérii, která se dočkala i zfilmování. Opět se zde Kateřinin styl nezapře.


Magdalena Mintová - Falešný román

Jedna z dalších zářných ukázek, jak mě titul praštil do očí obálkou. Já na tenhle styl vlastně ani moc nejsem... nebo jsem? Jenže tahleta knížka se mi vtírala do zorného pole tak usilovně, až jsem si ji prohlédla z blízka, začetla se do ukázky... no, a samozřejmě si ji koupila. Styl a všechny detaily dokonale vystihují děj humorného románu o rozmazlené holce, kterou tatínek po letech příživnictví odřízne od svého bankovního konta. Na světě už je i druhý díl nazvaný Falešný sňatek.


George R. R. Martin - série Píseň ledu a ohně

Tak tuhle parádu jsem tu samozřejmě zveřejnit musela. Ačkoliv Hra o trůny jako celek má pěkné obálky téměř vždy (mňo, snad až na ty strohé Talpressácké, které působí, jako by je stvořil nějaký umělec v Malování), tyto se mi zdají hodně "tradiční", opravdu k danému příběhu sedí.
No a je to. Další díl opomíjených hrdinů - autorů knižních obálek je za námi. Pokud by vás zajímali i ti předchozí, můžete se na ně podívat zde: Emil Křižka, Kateřina Stárková, Andrej Nechaj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Andrea S. Andrea S. | 9. srpna 2018 v 9:38 | Reagovat

Já naopak nejsem moc příznivcem těchto chaotických obálek. Bena Aaronovitche mám přečteného a dovedla bych si představit obálky o mnoho hezčí, poutavější, dle obsahu a děje. Na druhou stranu ty Hry o trůny se mi takto líbí možná nejvíc ze všech vydání :-)

2 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | 10. srpna 2018 v 15:10 | Reagovat

[1]: Já popravdě po téhle sérii zatím jen nesměle pokukuji. Ale ano, dalo by se říct o všech knihách, že by mohly mít lepší obálku, kdyby ji třeba vytvářel někdo zkušený, kdo knize zároveň propadl. A tady máme jednu z jistot - to je zkrátka neproveditelné :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama